O táboře

Areál

Tábor se nachází přímo v nádherné a rozmanité přírodě CHKO Třeboňsko. Pohodlný areál je členěn na dvě menší části. Dolní tábor je svým charakterem komornější a klidnější, je to tedy ideální místo pro naše menší táborníky (cca 6 – 10 let). Naopak větší horní tábor je pak svým společenským mumrajem vhodný pro prázdniny našich teenagerů (cca 10 – 16 let).
Přímo v areálu tábora se nachází bazén, pět hřišť, která vybízejí k turnajům ve volejbalu, přehazované nebo třeba ringu, dvě ohniště pro ty nejpěknější táboráky, pingpongové stoly. V případě deštivého počasí je program zajištěn ve zrekonstruované stodole, ve fitness klubovně, na velké kryté terase či v jedné ze dvou táborových jídelen.
Marodka i jídelny se nachází ve zděných budovách.

Ubytování

Na dolním táboře jsou děti ubytovány ve čtyřlůžkových chatkách. Na táboře horním jsou pak jak čtyřlůžkové chatky, tak sruby s kapacitou 5 nebo 8 lůžek.
Na horním i dolním táboře jsou zděné umývárny a sociální zařízení.
V hlavní budově horního tábora najdete jídelny i táborový bar, kde je možné pořídit laskominy nejrůznějšího charakteru, když se náhodou balíček se sladkostmi z domova opozdí.

Jak je sestaven tábor a jednotlivé oddíly

Na Novém Řadově zpravidla bývají tři skupiny. Jedna skupina oddílů malých (dolní tábor, cca 6 – 10 let), dvě skupiny oddílů starších (horní tábor, cca 10 – 15 let). Každá ze skupin má svou celotáborovou hru, svůj program a svou část vedení tábora, která za ni zodpovídá.
Mladší oddíly mívají 12 dětí, oddíly starších jsou pak po 15 členech. Oddíly jsou smíšené, tedy kluci i holky dohromady, na chatkách je ubytování striktně dle pohlaví.
Rozdělení mladších a starších dětí nám umožňuje přizpůsobit program přesně zájmům dětí i jejich schopnostem na míru, navíc je smysluplnou prevencí krizových jevů mezi dětmi, všichni si tak mohou užít Nový Řadov – Tábor, kam zapadneš!

Okolí tábora

Náš dětský tábor je obklopen neuvěřitelně rozmanitou přírodou, která nám umožňuje ohromnou různorodost při tvorbě programu. Areál leží přímo na břehu Nové řeky (mimo záplavovou oblast), což nám umožňuje podnikat oblíbené výlety na lodičkách na jemčinský jez. Přímo skvělé a bezpečné koupání umožňuje nedaleká pískovna. Areál je obklopen loukami, luhy a háji nejrůznějšího charakteru, daleko od frekventované komunikace, takže nic nebrání tomu, abychom si užili ty nejlepší prázdniny nerušeně.

Pedagogický kolektiv

Naši oddíloví vedoucí i členové vedení jednotlivých běhů jsou pečlivě vybíráni, proškoleni a jsou z velké části důvodem, proč se k nám vrací tolik spokojených táborníků. Pedagogický kolektiv se z velké části skládá z dospěláků, kteří se do Řadova zamilovali už jako táborníci a jako dospělí se rozhodli, že ty pravé řadovské prázdniny pomůžou zažít dalším dětem a teenagerům.
Konec konců oba provozovatelé tábora si pamatují doby, kdy spinkali v chatkách horního tábora, a teď už si na Řadově hrají jejich potomci. Jak ten čas letí. 
Veškerá pedagogická činnost se řídí interní směrnicí zvanou Klidný rodič. Všechny aspekty tábora jsou plně v souladu s vyhláškou 106/2001 Sb. pro konání dětských zotavovacích akcí.

No a jak hodnotí Nový Řadov ti nejdůležitější – naši táborníci?

Historie

DT Nový Řadov je ve svém oboru „žijící legendou“. K jeho založení došlo už v roce 1934 (tehdy samozřejmě vypadal zcela jinak). Od tohoto roku sloužil tábor nepřetržitě svému účelu, tedy pro rekreaci mládeže. Více o historii Nového Řadova se pak dozvíte tady. 

Od roku 2006 byl Nový Řadov součástí flotily táborů pod smajlíkem. V sezóně 2023 se otevírá dětem a teenagerům s novým logem. S další generací vedení naše milovaná táborová legenda pokračuje. Tak co? Chcete u toho být s námi?

Kontakt

Dětský tábor NOVÝ ŘADOV

Stráž nad Nežárkou, 378 02

720 341 606

info@novyradov.cz

Lucie Novotová Vaněčková – Tábor Řadov, z. s.

2 + 15 =